Dieta białkowa, odchudzanie dieta białkowa

Dieta białkowa, odchudzanie dieta białkowa

Szybkie i skuteczne odchudzanie - dieta białkowa, jak schudnąć stosując dietę białkową

Dieta białkowa składa się z sycących śniadań, obiadów, w których głównym składnikiem jest mięso oraz kolacji z przewagą nabiału. W diecie białkowej nie eliminujemy owoców, czy też warzyw, wręcz przeciwnie podczas diety białkowej powinniśmy jadać np. do obiadów różne surówki, które dostarczą nam niezbędnych witamin. Mimo takiej obfitości jedzenia, odchudzanie za pomocą diety białkowej powinno dać szybkie i odczuwalne na wadze efekty.

Podczas trwania diety białkowej musimy dziennie zjadać 4 posiłki. Nie powinno w nich zabraknąć chudego mięsa, wędlin, jajek, serów i innych wyrobów mlecznych, które dostarczają organizmowi dużej dawki białka. Gdy już zadowoli nas efekt jaki osiągnęliśmy dzięki diecie białkowej, wtedy aby utrwalić naszą wagę należy do dań obiadowych dodatkowo dodawać kaszę, ryż, makaron i ziemniaki.

Każdy dzień diety białkowej powinniśmy zaczynać się od herbatki ziołowej, a między posiłkami wypijać 2 litry niegazowanej wody mineralnej. Dieta białkowa sprawia, że czujemy się najedzeni a dodatkowo odchudza ona około 4 kg w cztery tygodnie.

Podstawowym składnikiem diety białkowej jest chude mięso takie jaj drób, wędliny oraz nabiał czyli jajka, biały ser, mleko.

Dobrze prowadzona dieta białkowa pozwala nam zrzucić zbędne kilogramy, ale pomaga też szybko zbudować piękną muskulaturę.

Należy pamiętać , że podczas stosowania diety białkowej ważne jest abyśmy przygotowywali różne posiłki, ponieważ monotonia dań sprawi, że nasza dieta białkowa szybko nam się znudzić i nie przynieść zamierzonych efektów.

Dieta białkowa - etap pierwszy:
W pierwszym etapie diety białkowej możemy jeść ile chcemy. Należy pamiętać, aby przez pierwsze pięć dni diety białkowej spożywać tylko produkty, które zawierają sporą ilość białka takie jak np. drób, cielęcina, wołowina, jajka, nabiał oraz ryby. Możemy dodatkowo dodawać do nich szczypiorek, cebulę, sok z cytryny. Na tym etapie diety białkowej należy unikać przede wszystkim tłuszczu gdyż jest on największym wrogiem w tej właśnie diecie.

Dieta białkowa - etap drugi:
W drugim etapie diety białkowej spożywamy takie produkty jakie były dozwolone w pierwszym etapie. Do diety białkowej możemy, a nawet jest wskazane aby dodawać warzywa. Jest to najdłuższy etap diety białkowej - może on trwać nawet kilka miesięcy. Przez pięć dni diety białkowej powinniśmy spożywać posiłki białkowo-warzywne, przez pięć kolejnych dni wyłącznie produkty białkowe tak jak w pierwszym etapie diety białkowej. Jeżeli już zgubimy wszelkie niechciane przez nas kilogramy wtedy możemy przejść do kolejnego etapu diety białkowej.

Dieta białkowa - ostatni trzeci etap:
Gdy pozbyliśmy się zbędnych kilogramów i dotarlismy do trzeciego etapu diety białkowej, to teraz powinniśmy wzbogacić swoją dietę w owoce oraz pełnoziarniste pieczywo. Każdego dnia możemy spożywać tylko dwie kromki chleba z żółtym serem, natomiast ryż, ziemniaki czy też makaron spożywamy dwa razy w przeciągu siedmiu dni. Musimy także pamiętać o tym aby jeden dzień w tygodniu poświęcić diecie z pierwszego etapu.

reklama

KOBIETA

www.klubodchudzania.pl www.antykoncepcja.net www.astmaoskrzelowa.pl